top of page
  • dzrihen

מה אפשר ללמוד על המתווך בשכונה שלי? או: למה חשוב לספר על ההצלחות שלכם

Updated: Jul 24, 2022המתווך בשכונה שלי

בשכונה שאני גרה בה יש מתווך נדל״ן שהשם שלו מוכר ומצליח.

הסיבה שאני יודעת שהוא מוכר ומצליח היא כי קשה להתחמק מזה: הוא מספר על זה לכל מי שרק עובר ברחוב, תרתי משמע: כמעט בכל רחוב בשכונה יש שלט ממותג שמספר ש״הבית הזה נמכר על ידי...״, לצד בתים רבים עם שלט דומה שמבשרים שהבית עומד למכירה, גם הם ממותגים בצורה שלא משאירה מקום לספק.


בתור בעלי עסקים אנחנו עסוקים בלנהל את העסק שלנו בראיה עתידית, ושמים דגש רב על תמונת הלקוחות והעסק קדימה (האם יש לי מספיק לקוחות לחודשים הקרובים, ומה עלי לעשות כדי לוודא את זה?). למעשה, התחושה היא שצריך להתחיל בכל פעם מנקודת האפס, מה שיכול להיות מאוד מתיש.


אבל אחד מהדברים החשובים שיעזרו לגם לניהול אפקטיבי של העסק שלכם בכלל, ושל מערך השיווק שלכם בפרט, הוא להשתמש בקיים כדי להניע את המעגל. או במילים פשוטות: להשתמש בדלק שיוצרים הלקוחות הקיימים שלכם כדי להניע את העסקאות הבאות. בדיוק כמו שעושה המתווך בשכונה שלי :-)


למהלך הזה יש כמה יתרונות:


1. באמצעות שלטי ה״נמכר״, הוא למעשה מספר לכולם על ההצלחות שלו ונותן להן תוקף מצטבר: הוא משדר שלא הצליח ״רק״ במכירה חד פעמית של בית, אלא במכירות רבות של בתים בשכונה לאורך זמן.


2. הוא מבסס את השם לו כמשרד תיווך פעיל, חי, יוצר, מה שמחזק את המודעות אליו אצל לקוחות פוטנציאליים.


3. הוא עושה את זה במשך חודשים (=שימוש מרובה ומתמשך) כך שנוצרת תמונת הצלחה למשך טווח ארוך, שנשארת בראש של הלקוחות, ולא באמצעות מופע חד פעמי ששוכחים בקלות.


4. הוא משתמש במהלך ה״לספר הצלחה״ כדי לחמם לקוחות פוטנציאליים מקרב קהל היעד שלו. כך שברגע שהצורך אצל אותם הלקוחות יהיה צורך מוחשי וחם, גדלים הסיכויים שהם יפנו אליו כדי שיספק להם שירות.פרקטית, מה עושים עם זה בעסק שלנו?

  • מבקשים מלקוחות לספר באופן מתועד (בכתב, בוידאו או בכל דרך מתועדת אחרת) איך הרגיש לעבוד אתכם, מה התועלות שהם קיבלו מהשירות שלכם ומה זה עשה לעסק שלהם. כשלקוחות מספרים עלינו זה יכול להאיר לנו פינות שכלל לא חשבנו עליהן ולגרום לנו להסיק מסקנות על השירות שאנחנו נותנים. כמו כן, כשלקוחות מדברים בשפה שלהם, מבלי שהם מודעים לשפה השיווקית שלנו – הם יכולים לקלוע בצורה יותר אותנטית לקהל היעד לנו, הרבה יותר מכפי שאנחנו היינו מנסחים.

  • מספרים על זה לעולם: משתמשים בעדויות הללו כיד לספר אותם לקהל היעד הרלוונטי שלנו בפלטפורמות השונות: באתר, בערוץ היוטיוב, בערוצי הסושיאל ובכל מקום אחר. ״ממלאים את השכונה בשלטים״, ממש כמו אותו מתווך.


לסיכום: חשוב לזכור שכדי שהשיווק שלנו יהיה אפקטיבי ולא יסתמך על מאמצים שיתחילו בכל פעם מנקודת האפס – אנחנו רוצים להשתמש בהצלחות שלנו ולספר עליהן לעולם. השתמשו בלקוחות שלכם ובסיפורי ההצלחה שלכם כדי להניע את הגלגל ולהגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים, כדי שבבוא העת כשהם יזדקקו לשירות – יגדלו הסיכויים שהם יפנו אליכם. 

רוצים לשמוע הצעה מיוחדת על יעוץ עסקי שמתאים בדיוק לצרכים שלכם? צרו איתי קשר

 

אולי יעניין אתכם גם:

לכו תסבירו לילד בן חמש על מודל עסקי

מתכננים להעלות מחירים? הנה הדברים שאתם צריכים לבדוק

כל עסק צריך דירקטור


15 views0 comments
bottom of page