top of page
  • Writer's pictureMoran Wilf

איך לבחור יועץ עסקי

Updated: Aug 1, 2022

איך בוחרים יועץ עסקי שמתאים לעסק שלכם ויביא אתכם לתוצאות הטובות ביותר?


פגישה עסקית בין שתי נשים שסוקרות מסמך
חשוב לבחור ייעוץ עסקי שמתאים לעסק שלכם

להביא את העסק למצב של גדילה משמעותית זו לא משימה פשוטה, וזה אחד מהאתגרים המורכבים העומדים בפני יזמים ובעלי עסקים קטנים. ככל שהעסק גדל, כמות המשימות עולה וכך גם המשאבים שצריך להשקיע, מה שמחייב אותנו להיות מדוייקים יותר.


לעתים קרובות מדי בעלי העסקים מנסים לשאת בעצמם בנטל, לשלוט בכל תחומי הניהול ולשאת באחריות לפיתוח העסק ולגדילתו. הם מרגישים שזו החובה שלהם כבעלי עסק, להביא לצמיחתו בעשר אצבעותיהם. זה מובן לחלוטין, אבל זו לא תמיד הדרך הנכונה.


המפתח, אם כך, הוא לחפש ייעוץ עסקי והכוונה: גורם מקצועי שיוכל להנחות את בעל העסק, לייעץ לו בתחומי המומחיות שלו ולשתף אותו בידע, מה שיאפשר לבעל העסק להמשיך לנווט בדרכו אבל בצורה טובה יותר. אבל איך לבחור יועץ עסקי? שאלה מצוינת.


צריך לזכור: אף אדם לא יכול להיות מומחה בכל היבטי ניהול העסק. גם אנשי העסקים המוצלחים ביותר מכירים במגבלותיהם וגם הם פונים לעזרה מבחוץ שתמקסם את הסיכויים שלכם להצליח.איך למצוא את היועץ העסקי המתאים לעסק שלך?


יש חשיבות עצומה לבחירה נכונה של יועץ עסקי, וחיבור נכון יכול להביא את העסק לרמה חדשה של הצלחה. לכן כל כך חשוב שבשלב הקריטי הזה שבו מכניסים אדם נוסף לחדרי-החדרים בעסק, הבחירה תהיה מושכלת ותתאים לכם.


יועץ עסקי שלא מדבר בשפה שלכם, לא מבין את העסק שלכם ולא מתחבר לשאיפות שלכם, לא ידע להתאים עבורכם את הידע המקצועי שאותו אתם צריכים, מה שעלול לגרום לזמן ולכסף שלכם לרדת לטמיון.למה לשים לב כשבוחרים יועץ עסקי?


ניסיון מקצועי

כששוקלים לעבוד עם יועץ עסקי, יש חשיבות גדולה למידת הניסיון שלו בשטח.

יועץ עסקי שחווה עולמות תוכן שונים ואסף פרקטיקות ממקומות מגוונים ידע להתאים את הייעוץ שלו לעסק שלכם בצורה טובה יותר – אין שני עסקים זהים, וכל עסק זקוק לניואנסים ולפתרונות שמתאימים לו.


יועץ שעבד עם סוגי עסקים שונים, כנראה נתקל כבר באתגרים שעומדים בפניכם, מה שאומר שהוא יוכל להציע לכם פתרונות שהוא כבר ניסה בעבר, או לכל הפחות – הוא ידע מאיפה להתחיל לתכנן את הפתרון המתאים לכם, ביחד אתכם.


כמו כן, כשמדובר בניסיון קודם, זה גם יועיל לדעת אם ליועץ יש ניסיון כבעל עסק בעצמו – כך הוא יוכל להבין טוב יותר את הצרכים ואת האתגרים שלכם.תחומי התמחות ספציפיים שמתאימים לכם – לא כל יועץ יכול לייעץ לכם

האם היועץ העסקי שפניתם אליו יודע לתת את היעוץ שאתם זקוקים לו? האם הוא יודע לענות על האתגרים והבעיות שלכם? לא כל יועץ עסקי ידע לתת מענה לכל תחום עסקי באשר הוא, ולכן חשוב להתקשר עם יועצים עסקיים שמדוייקים לצרכים שלכם.


לכן, חשוב לבדוק קודם מה הצרכים שבגינם אתם פונים ליוע עסקי? האם המידע החסר לכם הוא בעיקרו נוגע לתכנון האסטרטגי שלכם? האם הוא נובע מאתגרים שיווקיים? האם הוא בכלל קשור לענייני כספים ומימון?

לאחר שאתם יודעים מה הצרכים שלכם, תוכלו מקד מראש את מאמצי האיתור וגם לדעת לשאול את השאלות הנכונות כדי להבין האם הידע של היועץ באמת יכול לסייע לכם לצמוח ולשגשג.


היועץ העסקי שלכם חייב להתחבר אליכם – לתחושות, לרצונות, לחלומות ולקשיים. הוא חייב את אלו כדי לתפור לכם פתרונות שמותאמים אליכם אישית – ולא לתת לכם פתרונות גנריים שאולי לא יתאימו לכם, או שאותם תוכלו למצוא לבד בשיטוט ברשת.המלצות של לקוחות וקבלות בשטח

אחת הדרכים הטובות ביותר להעריך את ניסיונו של יועת עסקי כזה או אחר, היא באמצעות המלצות ועדויות של לקוחות קודמים. אלו יכולים לתת תמונה אובייקטיבית לגבי שירותי הייעוץ שקיבלו, להציף את היתרונות ואת החסרונות ולעזור לכם לדייק את הייעוץ בהתאם לצרכים שלכם, ולבחור ביועץ המתאים ביותר.

לכן, דרשו לראות המלצות של לקוחות ובמקרה הצורך אפילו לשוחח איתם בעצמכם.


תחושת בטן (או: כימיה טובה, השראה ומוטיבציה)

כן, זה אולי לא הסעיף שנותנים לו הכי הרבה משקל אבל הוא חשוב לא פחות: אתם עומדים להכניס לעסק שלכם אדם זר, לשתף אותו בפרטים כמוסים ולסמוך עליו שידע להוביל אתכם בדרך הרצויה. לכן, חשוב לבחור במישהו שתרגישו איתו בנוח, שיעורר בכם השראה ומוטיבציה לפעול.


בסופו של דבר, האחריות לביצוע המשימות שתקבלו בתהליך היעוץ מוטלת עליכם. בואו לא נשכח – יעוץ עסקי הוא תהליך אינטנסיבי של שינוי, שממנו תצאו עם לא מעט שיעורי בית.

היועץ העסקי שלכם יכול להיות הכי מוכשר בעולם – אבל לצד זאת עליו לכוון אתכם כדי ליישם ולבצע את המשימות שלכם על הצד הטוב ביותר, כדי שלא תבזבזו זמן וכסף לחינם, והכי חשוב - כדי שבאמת תקדמו את העסק שלכם ותצמיחו אותו.


 

הערה: הפוסט נכתב בלשון זכר לשם הנוחות, אבל את שירותי היעוץ העסקי שלי אני נותנת ללא הבדל דת, גזע ומין :)

 

חושבים על יעוץ עסקי? אני אשמח לעמוד לרשותכם ולראות איך אוכל לתרום מהידע שלי כדי להזניק את העסק שלכם. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר!

 

אם התעניינתם באיך בוחרים יועץ עסקי, אולי יעניין אתכם גם:


Comments


bottom of page